Gå til hovedinnhold

Få en første sniktitt på Peeropolis Scene

Mange har lurt på hva som skjer ved enden av badestranda ved Gålåvatnet. Nå kan vi endelig vise frem Peeropolis Scene – den nye scenen på Peer Gynt Arena, som nå er inne i siste innspurt før åpning.

Med plass til 300 publikummere blir Peeropolis Scene en helt ny arena for scenekunst og samtaler under Kulturfestivalen Peer Gynt. Omgitt av naturen ved Gålåvatnet får publikum utsikt mot skogen og Valsfjellet.

I videoen under tar kunstnerisk leder Erik Ulfsby deg med på en første sniktitt på den nye scenen og forteller hva publikum kan oppleve her.

Først ut: Ufred

Den 2. august tas Peeropolis Scene i bruk for første gang med Ufred – en samtale med Åsne Seierstad, Marte Heian-Engdal og Knut Vollebæk om en stadig mer urolig og eksplosiv verden.

"Uro på alle kanter, ufred i sindene og usikkerhed i alle forholde,» klages det i Henrik Ibsens Samfundets støtter (1877).

Les mer og bestill billett til Ufred

Deretter: Urpremiere på Peeropolis

Den 4. august er det urpremiere på Peeropolis, en musikalsk forestilling med Maria Kristine Hildonen, Sjur Miljeteig og Elisabeth Mørland Nesset. Forestillingen spilles også 8. og 9. august.

Peeropolis er en poetisk og musikalsk reise inn i Peers indre univers. Publikum oppleve en renskåret og tett tolkning av Ibsens tekst – der ord og musikk smelter sammen.

Les mer og bestill billett til Peeropolis